C0805X223G4JACAUTO
Mfr.Part #
C0805X223G4JACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 16V U2J 0805
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Auto U2J Flex
KEMET C0805X223G4JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)