C0805X223F5GEC
Mfr.Part #
C0805X223F5GEC
Description
CAP CER 0805 22NF 50V C0G 1%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.022µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
C0805X223F5GEC
KEMET C0805X223F5GEC
ESD SMD Comm C0G 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 0.022muF