C0805X223F5GACAUTO
Mfr.Part #
C0805X223F5GACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Length :
2mm
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
0.022µF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Multilayer :
yes
Surface Mount :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.1mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Series :
SMD Auto C0G Flex
Width :
1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm