C0805X222M5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X222M5GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 2.2NF 50V C0G 20%
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Auto C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C0805X222M5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)