C0805X222M2REC7800
Mfr.Part #
C0805X222M2REC7800
Description
CAP CER 0805 2.2NF 200V X7R
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C0805X222M2REC7800
ESD SMD Comm X7R 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)