C0805X222J1REC
Mfr.Part #
C0805X222J1REC
Description
CAP CER 0805 2.2NF 100V X7R 5%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2200pF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
C0805X222J1REC
KEMET C0805X222J1REC
ESD SMD Comm X7R 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 2200pF