C0805X220K3HAC7800
Mfr.Part #
C0805X220K3HAC7800
Description
CAP CER 0805 22PF 25V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
22pF
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0805X220K3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 22pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)