C0805X201F3HAC7800
Mfr.Part #
C0805X201F3HAC7800
Description
CAP CER 0805 200PF 25V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
200pF
KEMET C0805X201F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)