C0805X181F5HAC7800
Mfr.Part #
C0805X181F5HAC7800
Description
CAP CER 0805 180PF 50V ULTRA STA
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
KEMET C0805X181F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 180pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)