C0805X180F1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X180F1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 18PF 100V ULTRA STA
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
18pF
0805 (2012 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0805X180F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 18pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)