C0805X154MMRECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X154MMRECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 150NF 63V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.15μF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X154MMRECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.15μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)