C0805X154MMREC
Mfr.Part #
C0805X154MMREC
Description
CAP CER 0805 150NF 63V X7R 20%
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
C0805X154MMREC
KEMET C0805X154MMREC
ESD SMD Comm X7R 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 0.15muF