C0805X154M1RECAUTO
Mfr.Part #
C0805X154M1RECAUTO
Description
CAP CER 0805 150NF 100V X7R
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Auto X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X154M1RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)