C0805X154J3REC7800
Mfr.Part #
C0805X154J3REC7800
Description
CAP CER 0805 150NF 25V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
KEMET C0805X154J3REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)