C0805X153M8HAC7800
Mfr.Part #
C0805X153M8HAC7800
Description
CAP CER 0805 15NF 10V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0805X153M8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 0.015μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)