C0805X153K2RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X153K2RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 15NF 200V X7R 10%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.015µF
KEMET C0805X153K2RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)