C0805X153JMREC7800
Mfr.Part #
C0805X153JMREC7800
Description
CAP CER 0805 15NF 63V X7R 5%
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
KEMET C0805X153JMREC7800
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)