C0805X153J1REC7800
Mfr.Part #
C0805X153J1REC7800
Description
CAP CER 0805 15NF 100V X7R 5%
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
0.015µF
KEMET C0805X153J1REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)