C0805X153G5GEC
Mfr.Part #
C0805X153G5GEC
Description
CAP CER 0805 15NF 50V C0G 2%
Capacitance :
0.015µF
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
C0805X153G5GEC
KEMET C0805X153G5GEC
ESD SMD Comm C0G 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±2% 0.015muF