C0805X153F1GECAUTO
Mfr.Part #
C0805X153F1GECAUTO
Description
CAP CER 0805 15NF 100V C0G 1%
Series :
ESD SMD Auto C0G
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.015µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C0805X153F1GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)