C0805X152K3RECAUTO
Mfr.Part #
C0805X152K3RECAUTO
Description
CAP CER 0805 1.5NF 25V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1500pF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0805X152K3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)