C0805X152J5REC7800
Mfr.Part #
C0805X152J5REC7800
Description
CAP CER 0805 1.5NF 50V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Soft Termination
KEMET C0805X152J5REC7800
ESD SMD Comm X7R 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)