C0805X152F1GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X152F1GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 1.5NF 100V C0G 1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805X152F1GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)