C0805X150M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X150M4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 15PF 16V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Capacitance :
15pF
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
KEMET C0805X150M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 15pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)