C0805X130K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X130K3HACAUTO
Description
CAP CER 0805 13PF 25V ULTRA STAB
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
13pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C0805X130K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 13pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)