C0805X130F5HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X130F5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 13PF 50V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
13pF
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0805X130F5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 13pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)