C0805X112F1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X112F1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 1.1NF 100V ULTRA ST
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
1100pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C0805X112F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1100pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)