C0805X111F4HAC7800
Mfr.Part #
C0805X111F4HAC7800
Description
CAP CER 0805 110PF 16V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
110pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C0805X111F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 110pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)