C0805X104MMREC
Mfr.Part #
C0805X104MMREC
Description
CAP CER 0805 0.1UF 63V X7R 20%
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
0.1μF
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
C0805X104MMREC
KEMET C0805X104MMREC
ESD SMD Comm X7R 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 0.1muF