C0805X104M5REC7210
Mfr.Part #
C0805X104M5REC7210
Description
CAP CER 0805 0.1UF 50V X7R 20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.1μF
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±20%
KEMET C0805X104M5REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)