C0805X104M1REC7210
Mfr.Part #
C0805X104M1REC7210
Description
CAP CER 0805 0.1UF 100V X7R
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm X7R
KEMET C0805X104M1REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)