C0805X103MMRECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X103MMRECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 10NF 63V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Soft Termination
KEMET C0805X103MMRECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 10000pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)