C0805X103M2REC7800
Mfr.Part #
C0805X103M2REC7800
Description
CAP CER 0805 10NF 200V X7R 20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
10000pF
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805X103M2REC7800
ESD SMD Comm X7R 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)