C0805X103G5GEC7800
Mfr.Part #
C0805X103G5GEC7800
Description
CAP CER 0805 10NF 50V C0G 2%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
10000pF
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
KEMET C0805X103G5GEC7800
ESD SMD Comm C0G 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)