C0805X103FMGEC7210
Mfr.Part #
C0805X103FMGEC7210
Description
CAP CER 0805 10NF 63V C0G 1%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
KEMET C0805X103FMGEC7210
ESD SMD Comm C0G 10000pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)