C0805X102M2REC7210
Mfr.Part #
C0805X102M2REC7210
Description
CAP CER 0805 1NF 200V X7R 20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C0805X102M2REC7210
ESD SMD Comm X7R 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)