C0805X102KARECAUTO
Mfr.Part #
C0805X102KARECAUTO
Description
CAP CER 0805 1NF 250V X7R 10%
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805X102KARECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)