C0805X102K5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X102K5GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 1NF 50V C0G 10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1000pF
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
KEMET C0805X102K5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)