C0805X101J5HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X101J5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 100PF 50V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
100pF
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±5%
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C0805X101J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 100pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)