C0805H103J5GAFT050
Mfr.Part #
C0805H103J5GAFT050
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805
Stock
28
In Stock :
28
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±5%
Applications :
Downhole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Thickness :
889μm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
SMD Indust C0G HT200C
Published :
2016
Case Code (Imperial) :
0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~200°C
KEMET C0805H103J5GAFT050
SMD Indust C0G HT200C 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~200°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)