C0805F473M1RAC7800
Mfr.Part #
C0805F473M1RAC7800
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Tolerance :
20%
Depth :
1.25mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
1mm
Capacitance :
47nF
Dielectric :
X7R
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
KEMET C0805F473M1RAC7800
47nF Ceramic Capacitor 20% 0805