C0805F222K5RAC7800
Mfr.Part #
C0805F222K5RAC7800
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Depth :
1.25mm
Length :
2mm
Dielectric Material :
Ceramic
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
900μm
Tolerance :
10%
Capacitance :
2.2nF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
KEMET C0805F222K5RAC7800
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 0805