C0805F104K5RACAUTO7210
Mfr.Part #
C0805F104K5RACAUTO7210
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Stock
685
In Stock :
685
Ceramic
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
Radiation Hardening :
No
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
100nF
Dielectric :
X7R
Depth :
1.25mm
Package / Case :
0805
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.25mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
KEMET C0805F104K5RACAUTO7210
100nF Ceramic Capacitor 10% 0805