C0805C912G5JACAUTO
Mfr.Part #
C0805C912G5JACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 50V U2J 0805
Capacitance :
9100pF
Series :
SMD Auto U2J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
50V
Height :
880μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
KEMET C0805C912G5JACAUTO
SMD Auto U2J 9100pF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
C0805C912G5JACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C0805C912G5JACAUTO Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm