C0805C911M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C911M8HACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 910PF 10V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
880μm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
910pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805C911M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 910pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)