C0805C910M5HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C910M5HACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 91PF 50V ULTRA STAB
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Height :
880μm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
91pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C910M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 91pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)