C0805C823J1RAL7800
Mfr.Part #
C0805C823J1RAL7800
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
No
Capacitance :
82nF
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Dielectric :
X7R
Reach Compliance Code :
not_compliant
KEMET C0805C823J1RAL7800
82nF Ceramic Capacitor 0805