C0805C822K8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C822K8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 8.2NF 10V ULTRA STA
Capacitance :
8200pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Surface Mount, MLCC
Height :
880μm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805C822K8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)