C0805C821K5HAC7800
Mfr.Part #
C0805C821K5HAC7800
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V X8R 0805
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C821K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)