C0805C821G5HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C821G5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 820PF 50V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
880μm
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Capacitance :
820pF
Applications :
Automotive
KEMET C0805C821G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)